Frittata brokolice se sýrem

Frittata brokolice se sýrem

Lehce křupavá brokolice zapečená s vajíčkem a trochou chedaru, který vylepší texturu a znásobí chuť, tak nějak může vypadat každodenní zdravá snídaně.

Tak jako všechny frittaty, tak i tady ta je nesmírně proměnlivá. V tomto jednoduchém receptu naleznete sice jednoduchou verzi, která povznese chuť brokolice, ale nic vám nebrání v použití jiné zeleniny, jako je například květák nebo můžete použít taky jiný druh sýru, například parmezán nebo grana padano.

A i když sýr do paleo diety nepatří, tak jej přece čas od času používám. Sýry, hlavně ty kvalitní mají mnoho výhod, nejenže neskutečně zvýrazní chuť jídla, ale také dokážou změnit texturu a z nutričního hlediska se výborně hodí do nízko sacharidové diety, většina sýru totiž neobsahuje žádné sacharidy (laktózu), ale obsahuje hodně dobrých bílkovin a nějaký ten tuk, který v nízko sacharidové dietě je vítaný.

Sýry bohužel obsahují hodně soli a není proto vhodné na nich stavět každé jídlo. Ale určitě mají i ve zdravém jídelníčku svoje místo, jak můžete například vidět v tomto receptu.
[fancy_box id=”4″]Vytiskni si recept na paleo hovězí tacos v připraveném přehledném PDF s dalšími fotkami.[content_upgrade id=888]Vytisknout recept![/content_upgrade][/fancy_box]

Frittata brokolice se sýrem
Author: Ondřej Ševčík
Prep time:
Cook time:
Total time:
Serves: 1
A další varianta, tentokrát velice skvělá kombinace brokolice, sýru a slaniny. Jako sýr doporučuji použit chedar.
Ingredients
 • 1/4 brokolice
 • 30g chedaru
 • 30g slaniny
 • 3 vejce
 • Trocha másla
 • Sůl
 • Pepř
Instructions
 1. Brokolici nakrájejte na menší kousky.
 2. Slaninu osmahněte na trošce másla.
 3. Po chvíli přidejte brokolici, kterou krátce osmahněte.
 4. Vše zalijte rozmíchanými vajíčky a nechte cca 10 minut přikryté dokud nejsou vejce téměř udělaná.
 5. Ke konci přidejte nastrouhaný sýr.
Serving size: 1 Calories: 657 kcal Fat: 49g Carbohydrates: 9g Fiber: 2g Protein: 45g