Paleo hovězí tacos s rajčatovou salsou

Víte, že většinou stačí z fast foodových jídel odstranit jen pár surovin a dostanete velice zdravé jídlo? Na blogu jste se již mohli setkat se zdravou alternativou rychlého občerstvení například u Paleo burgeru.

Základ zdravého fast foodu většinou tvoří náhrada pečiva/přílohy za zdravou zeleninovou alternativu, masový polotovar nahradíte čerstvým masem a omáčku buď nepoužijete nebo si uděláte nějakou domácí alternativu.

Ledový salát nahradí tortilu

Stejný postup jsem použil i při tvorbě zdravé alternativy mexického tacos, které je u nás sice méně známe, ale i tak vám ho doporučuji vyzkoušet. Pravé tacos se servíruje do menší tortily, naplněno může být, jak masem, tak i rybou, tortila se ještě naplní salsou (na jemno nakrájená zelenina, případně doplněná avokádem a kořením, existuje mnoho variant) a nakonec se tortila ještě může zakápnout citronem nebo limetkou.

Tacos je ve své podstatě vskutku dobré jídlo, bohužel fast foodová verze může obsahovat smaženou variantu tortily, maso bývá také smažené na levnějším oleji a zbytečně pak člověk přijímá hodně nezdravých tuků. Nicméně domácí variantu si můžete udělat zdravou a téměř bez sacharidů. Pouze postačí vyměnit tortilu za list ledového salátu a mít kontrolu nad surovinami, které do tacos použijete.

Rajčatová salsa

Rajčatová salsa

Recept na výborné a zdravé Paleo hovězí tacos s rajčatovou salsou najdete níže.

[fancy_box id=”4″]Vytiskni si recept na paleo hovězí tacos v připraveném přehledném PDF s dalšími fotkami.[content_upgrade id=872]Vytisknout recept![/content_upgrade][/fancy_box]

Paleo hovězí tacos s rajčatovou salsou
Author: Ondřej Ševčík
Prep time:
Cook time:
Total time:
Serves: 2
A ještě jeden výlet do Mexica, tentokrát to bude klasické tacos, což jsou malé tortilly naplněné masem nebo rybou se salsou nebo guacamole zakápnuté citronem. Tortillu v receptu nahradíme 2 listy ledového salátu. Jako maso použijeme hovězí, já osobně, když dělám hovězí na nudličky, mám nejradši kousek roštěné, ale svou práci dobře odvede i klasické zadní, akorát ho doporučuji nakrájet na tenčí kousky. Pro nepálivou verzi můžete do salsy dát místo chilli papriček najemno nakrájenou cibuli a česnek.
Ingredients
 • 300g hovězího
 • 1 větší červená cibule
 • Ledový salát (8 listů)
 • 2 rajčata
 • Chilli papričky (nejlépe jalapeno nebo habanero)
 • 1 citron
 • Kokosový olej
 • Sůl
 • Pepř
Instructions
 1. Nejprve si připravte salsu. Rajčata, cibuli a chilli papričky nakrájejte na velmi jemno.
 2. Smíchejte dohromady a přidejte sůl s pepřem.
 3. Salsu dejte uležet do lednice.
 4. Hovězí nakrájejte na tenké nudličky.
 5. Maso zprudka osmahněte na rozpáleném kokosovém oleji (cca 3-5 minut), vše okořeňte.
 6. Připravte si ledový salát, zkuste vybrat ty nejlépe tvarované listy.
 7. Teď už jen stačí tacos dát dohromady.
 8. Vemte list ledového salátu, ohněte jej do U.
 9. Do listů přidejte masou směs.
 10. Vše přikryjte salsou.
 11. A nakonec zakápněte kapkou citronu.
Serving size: 1 Calories: 501 kcal Fat: 37g Carbohydrates: 12g Fiber: 3g Protein: 31g