Snídaňové čokoládové smoothie

Avokádové smoothie
Jeden z mých nejoblíbenějších receptů na čokoládové smoothie, které má úžasný smetanový nádech a bohatou čokoládovou chuť.

Pokud ráno nestíháte, tak toto výborné čokoládové smoothie máte za minutu hotové a hlavně vás pořádně zasytí. Sice se v receptu nevyskytuje moc bílkovin, ale pokud vám v něm chybí, tak můžete namísto kakaa použít čokoládový protein.

Základ celého receptu tvoří avokádo, které je nabité téměř 20 vitamíny a minerály, zároveň v avokádu najdete také velké množství vlákniny, která vás udrží mnohem déle zasycené, takže byste měli vydržet zasycení až do oběda.
čokoládové smoothie
Jahody můžete v receptu nahradit libovolným lesním ovocem. Jak jahody, tak i lesní ovoce přidávají receptu samozřejmě další vitamíny a minerály, ale hlavně z hlediska výživových hodnot je tato kategorie ovoce velice vhodná, protože obsahuje méně cukru, než ostatní druhy ovoce.

Celé smoothie je pak zjemněné kokosovým mlékem, které navíc přidává receptů zdravé tuky, takže vás zasytí na delší dobu, tuky navíc dokážou zpomalit vstřebávání sacharidů z ovoce.

A vše je dochuceno lahodným kakaem, kdo má rád více čokoládové příchutě, tak klidně můžete přidat o lžíci více kakaa.
čokoládové smoothie[fancy_box id=”4″]Vytiskni si recept na snídaňové čokoládové smoothie v připraveném přehledném PDF s dalšími fotkami.[content_upgrade id=955]Vytisknout recept![/content_upgrade][/fancy_box]

Čoko-avokádo-jahodové smoothie
Author: Ondřej Ševčík
Prep time:
Cook time:
Total time:
Serves: 1
Nemáte čas na vaření? Spěcháte? A potřebujete do sebe dostat jen kvalitní živiny? Tak nějak by mohla znít reklama na tohle smoothie, které je velice výživné a dokáže vás pořádně nasytit a zároveň ušetřit mnoho cenných minut.
Ingredients
  • 2 hrsti jahod
  • 1/2 avokáda
  • 1 lžíce kakaa
  • 75ml kokosového mléka
Instructions
  1. Jahody a avokádo nakrájejte na kostičky.
  2. Vše smíchejte mixérem dohromady.
  3. Pokud je smoothie moc husté, tak jej můžete naředit vodou.
Serving size: 1 Calories: 358 Fat: 30g Carbohydrates: 29g Fiber: 13g Protein: 7g