Vajíčka plněná avokádem

Vždycky jsem měl při paleo problém se svačinami, když jsem ještě kdysi jedl lepek, tak má typická svačina byl plátek tmavého chleba se šunkou, ale tohle období už je dávno pryč. Při dodržování paleo diety je chystání studených svačin obtížnější, alespoň v případech kdy chci, ať svačina obsahuje nějakou bílkovinu.

Vajíčko plněné avokádem

Chtěl bych vám ukázat recept, který mě v poslední době opravdu zaujal a divím se, že mě tento postup nenapadl mnohem dříve. Recept je velice jednoduchý na přípravu a obsahuje velké množství zdravých tuků, zároveň je velice vhodný do nízkosacharidové a bezlepkové diety a také je pouze z předem neupravených pro paleo vhodných surovin.

Sice jsem jej nazval vajíčka plněná avokádem, ale jen avokádem plněná nejsou :-). Naleznete zde trojici velice zdravých a vhodných tuků a to vaječný žloutek, avokádo a olivový olej. Takovým tukům se opravdu nemusíte vyhýbat.

Plněná vajíčka

Nejenže jsou vajíčka velice levnou surovinou, ale také obsahují zdravé tuky a jsou bohaté na omega 3 nenasycené mastné kyseliny. Vajíčka zkuste mít vždy z co nejlepšího zdroje, na živinách ve vejci se totiž odráží i to, jakou slepice měla stravu a kolik měla pohybu. Domácí vejce z volného výběhu krmená pouze tím, co na dvorku najdou jsou to nejlepší, co můžete mít.

Avokádo je zase velice bohaté na mononenasycené mastné kyseliny a také obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Navíc pomáhá s trávením, jelikož jedno celé avokádo obsahuje přibližně 10g-15g vlákniny.

Olivový olej přidá jídlu energii ve formě dalších zdravých tuků a je bohatý na vitamíny E a K.

Plněná vajíčka

Postup na vytvoření plněných vajíček je velice jednoduchý, uvaříte vajíčka, oloupejte je, vyndejte žloutky, smíchejte je se zbytkem surovin, to vše rozmixujte a směsí naplňte prázdné bílky (celý recept níže).

Pokud se Vám recepty líbí, tak jich více najdete zde:http://7dietmeals.com/recepty/

[fancy_box id=”4″]Vytiskni si recept v připraveném přehledném PDF s dalšími fotkami.[content_upgrade id=427]Vytisknout recept![/content_upgrade][/fancy_box]

Vajíčka plněná avokádem
Author: Ondřej Ševčík
Prep time:
Cook time:
Total time:
Serves: 2
Nějak takhle vypadají v paleo jednohubky :-). Výborná paleo verze plněných vajíček plná kvalitních bílkovin a zdravých tuků.
Ingredients
 • 6 vajíček
 • 1 avokádo
 • Trocha citronové šťávy
 • 1 lžíce olivového oleje
 • Sůl
 • Pepř
Instructions
 1. Nejprve si uvařte vajíčka na tvrdo. 8 a více minut ve vařící vodě bude stačit.
 2. Mezitím si do mísy připravte vyloupnuté a na kostičky nakrájené avokádo, lžíci oleje, trochu citronové šťávy, špetku soli a pepře.
 3. Vejce zchlaďte pod studenou vodou a opatrně oloupejte.
 4. Vejce rozřízněte na půl, lžičkou vyndejte žloutky a přidejte je do mísy.
 5. Vše v míse rozmixujte.
 6. Jednotlivé půlky vajíček bez žloutků naplňte rozmixovanou směsí.
Serving size: 1 Calories: 379 kcal Fat: 32g Saturated fat: 7g Carbohydrates: 8g Sugar: 2g Fiber: 5g Protein: 18g